adsl.com.tr hacklendi!

Msn’den bir arkadaşım söyledi girip baktığımda gerçektende hacklenmiş olduğunu gördüm hem smile.adsl.com.tr subdomaini hacklenmiş hemde adsl.com.tr ana domaini hacklenmiş hackliyen kişiler şöyle notlar bırakmış:

v0cates says
Sayın R.Tayib Sesimizi Duy Artık Yoksa Yakında BASBAKANLIK BASIN SİTENİZEDE uğruyacagız …
The Efe
Bizi Artık Duyacakmısın Sayın R.TAYİB ERDOGAN YOKSA BİZ DEVAM Mı Edelim ?
ADrY:
verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz verdiğiniz hizmete kafam girsin

Kimdir bu v0cates diye araştırdım ve daha öncede gittigidiyor.com, HSBC cep bank hacklediğini ve avea’nın sistemine büyük zarar verdiğini en önemliside hobi amaçlı kredi kartları hacklediğini ( o nasıl oluyor abi? [ buranın yalancısıyım ] ) en sonundada bilişim suçları şubesi tarafından yakalandığını ve mahkemeye çıkarıldığını öğrendim ne ara çıkmışda bunları yapmış bilmiyorum. Indexler hala duruyor buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.
Kaynaklar:
http://www.ordusosyete.com/component/option,com_fireboard/func,view/id,62109/catid,11/Itemid,172/
http://www.siberbulten.net/haber_detay.asp?haberID=805
http://www.r10.net/webmaster-genel-konular-sorunlar/140789-gittigidiyor-com-20-dk-once-hacklendi.html

Smile adsl resmi sitesi hacklenmemiştir!

“adsl.com.tr hacklendi!” üzerine 3 yorum

  1. sözkonusu site http://www.smileadsl.com/ ‘dur ve hacklenmemiş. smile.adsl.com.tr diye farklı bir domain alınmış. bilmiyorum öncesinde pishing amaçlı kullanıldı mı ama şimdi görüntü yapmak için kullanmışlar, ortada hack falan yok.

    1. :$ çok özür dilerim herkesten buna dikkat etmeliydim gözümden kaçmış 🙁 uyardığın için teşekkürler hemen düzenliyorum…

  2. Bu hackerları hiç bir zaman anlayamadım. Anlamak içinde uğraşmıyorum. Basit amaçlar için kişiliklerinden ödün veriyorlar. Allah ıslah etsin…. Hackerların yaptığı işin hırsızlıktan bir farkı yok. Bilişim suçları yerine onları yüz kızartıcı suç işleyenler gibi ele alınmalı ve ceza şartları ağırlaştırılması gerektiğini düşünüyorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.