SiteTakip ile sitelerinizi takip edin

09 Ağustos 2010 1 Yazar: Onur

Webmasterlar için Google, Yahoo, Dmoz önemli kavramlardır, çünkü gelecek ziyaretçiler çok çok çok büyük bir oranda bu siteler sayesinde internet sayfamıza ulaşırlar. Biz webmasterlarda biraz tatlı dilimizi biraz paylaşma hevesimizi kullanarak bu ziyaretçileri sadık bir üyemiz haline getirebiliriz :). Şu an bahsedeceğim olayda tam bu noktaya el atıyor.

Bütün webmasterların yaptığı gibi bende arama motorlarında üst sırada çıkmak için binbir takla atıyorum, seo taktikleri uyguluyorum ama bu taktiklerin sonucunu görmek için günlük olarak her kelimeyi google’da aratmayı bi yana bırakın Free Monitor for Google programını her bilgisayar açılışında açıp aramaları yapmasını beklemekten üşeniyorum :).

Benim gibi üşengeçlerin çok işine yarayacağını bu siteye http://www.sitetakip.net/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu servisin özelliklerini soracak olursanız sitenizin pagerankını, google ve yahoo backlinklerini, alexa sıranızı, link değişimi yaptığınız siteleri, google index sayınızı online olarak takip ediyor ve 12 saatte bir bu değerleri güncelleyerek size haber veriyor. Haber verme yönetimi açısından 2 alternatifiniz var birincisi mail olarak almak

, ikincisi ise msn üzerinden online olarak almak. Bence özellikle msn üzerinden online olarak haber verme özelliği çok iyi düşünülmüş ama yinede karar sizin :).

Umarım kalıcı bir servis olur ve sitede webmasterlardan gereken ilgiyi bularak hak ettiği konuma ulaşır diyerek yazı bitirmeden önce eğer SiteTakip’de yapılan gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız:

Adreslerinden herhangi birisini kullanarak SiteTakipden haber alabilirsiniz.